Rady a tipy
Našim zákazníkům se snažíme poskytnou maximální servis, a tak jsme se rozhodli podílet se s Vámi o naše návody, tipy, rady, triky, dobrnápady a v neposlední řadě také cenné zkušenosti našich zákazníků.
KVH hranoly a fošny: Nejběžnější kvalita Nsi
Hledáte vhodný materiál na výrobu konstrukcí např. dřevostaveb, krovů, pergol, altánů nebo plotů? Čtyřstranně hoblované KVH hranoly a KVH fošny jsou z masivního smrkového dřeva.
Proč dřevo na trhu stále zdražuje? Vyjádření a dlouhodobější vize majitele Libora Marušíka
V této době velmi diskutované téma, ceny dřeva skokově rostou, kdy růst skončí, jde o reálné ceny? V tomto vyjádření se snažíme trochu přiblížit aktuální situaci na trhu s dřevem.
Dřevěná pergola: Módní trend i prostor pro trávení pohodových chvil na zahradě
Místo příjemného odpočinku, ochrana proti slunci v letních měsících a naopak ochrana proti dešti na podzim. Dřevěné pergoly mají své místo a účel na každé zahradě po celý rok.
Nejčastější dotazy: Podle čeho vybírat zahradní domek?
Je mnoho parametrů, podle jakých zahradní domek vybírat a při porovnávání jednotlivých nabídek prodejců zahradních domků si také dobře všímejte, co je a co není zahrnuto v ceně domku. Jde například o spojovací materiál, střešní krytinu, impregnační nátěr atd..
Aktuální téma: Jaký materiál zvolit pro stavbu terasy?
Každoročně hodně zmiňovaným a diskutovaným tématem našich zákazníků, je jaký druh materiálu zvolit pro stavbu terasy. V dnešní době je opravdu z čeho vybírat a ať už se rozhodnete jakkoli, důležité je, aby jste se na Vaši terase cítili příjemně a působila na Vás útulně.
Bydlíme venku: Jak správně pečovat o zahradní nábytek?
Po zakoupení nábytku je také důležité zamyslet se nad způsoby údržby zahradního nábytku, a proto Vám přinášíme pár tipů, díky kterým Vám bude zahradní nábytek dobře sloužit po dlouhá léta.
Dřevěná fasáda: Montáž dřevěné fasády je práce na několik dní a má i svá úskalí
Pro ty, co preferují dřevo a uvažují o typu fasády na svůj dům, je dřevěná fasáda jasnou volbou. Máme pro Vás doporučení, rady, postup a také nabídku materiálu potřebného k montáži Vaši vysněné fasády.
Odborníci radí: Jak postavit terasu, která Vám bude sloužit dlouhá léta?
Terasa představuje moderní a přirozenou součást každé zahrady a je spojovacím mostem mezi přírodou a Vašim obydlím. I vy můžete takovou trerasu vlastnoručně vyrobit. S trochou šikovnosti a materiálem (terasovými prkny) od nás to zvládnete!
Dřevomorka v domě: Jak nepodcenit výběr a na co se zaměřit při nákupu stavebního dřeva
Dřevomorka je jedním z častých a nebezpečných škůdců dřeva. Již při nákupu dřeva můžete předcházet případným problémům s těmito škůdci a to výběrem správného dodavatele dřeva pro Vaši stavbu či projekt.
Tip: Jak ošetřit nové dřevo?
Důkladně odstraňte zbytky kůry a lýka, piliny a jiné nečistoty, aplikujte potřebné množství přípravku Lignofix® tak, aby byl dodržen minimální příjem přípravku na 1 m2 plochy dřeva.
Velmi důležité je dodržet předepsanou koncentraci přípravku a teplotu podkladu od + 5 °C do + 35 °C. Poté nechte přípravek důkladně zaschnout (dle potřeby aplikaci opakujte, až dosáhnete předepsaného minimálního příjmu).
Před aplikací dalších nátěrů (laky, lazury) je doporučena doba zasychání tři dny (platí i pro staré dřevo). Pokud dřevěnou konstrukci nebo prvky musíte opracovat, případně zkracujete, naimpregnujte i dodatečné řezné plochy. Materiály používané ke krytí konstrukcí proti povětrnostním vlivům (fólie, kovové krytiny a jiné) je nutno pokládat až po zaschnutí impregnačních přípravků.
Ošetřené dřevo (například střešní konstrukce) je nutno co nejdříve zakrýt proti vlivům počasí.
Tip: Jak ošetřit již napadené dřevo?
Dřevokazný hmyz
Pokud je dřevo viditelně napadené dřevokazným hmyzem, očistěte jej od nečistot, prachu a starých nátěrů. Aplikační roztok přípravku na ochranu dřeva naneste v potřebném množství na povrch dřeva. Pokud nejde starý nátěr odstranit, aplikujte roztok přípravku do dřeva injektáží.
Dřevokazné houby
V případě viditelného napadení dřeva dřevokaznými houbami (zvláště dřevomorkou domácí), poškozenou část opatrně odstraňte, a to nejméně 0,5 m do jeho zdravé části. Manipulujte s napadeným dřevem opatrně (vkládejte jej do igelitových pytlů apod.), aby nedošlo k dalšímu rozšíření nákazy vzduchem. V místě napadení zkontrolujte i okolní zdivo, zda se tam nenachází podhoubí dřevokazných hub.
Pokud ano, otlučte omítku, vyškrabte spáry, opatrně opalte hořákem a ošetřete přípravkem.
Plísně
V případě napadení dřeva plísněmi použijte nejprve přípravek proti plísním a po zaschnutí ošetřete.
Upozornění
Pokud chcete instalovat podstřešní fólie, parozábrany nebo difúzní membrány ve styku s chemicky impregnovanou konstrukcí, přečtěte si pozorně aplikační návod výrobce fólií.. Přípravky na ochranu dřeva používejte bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.
Dřevěné stavebnice: Klasika, která zaručuje spoustu zábavy!
Dopřejte svým dětem čas na hraní a podpořte jejich představivost. Dřevěné stavebnice jsou skvělou volbou!
Volejte
728 058 069
PO-PÁ: 7:00 - 16:00
SO: 8:00 - 11:00
Napište nám
Prodejna Ostrava
MARUŠÍK HOLZ s.r.o.K Turkovu 3286/3
Ostrava - Martinov
Kontakt