0 Kč 0

Ptačí budka č. 2 - stavebnice

Určeno pro všechny druhy Sýkorku koňadru, Vrabce domácího i polního, Lejska černohlavého i černokrkého, Rehka zahradního, Brhlíka lesního, Strakapouda malého a Krutihlava obecného. Rozměry: 17 x 17 cm, výška 24 cm, vletový otvor 35 mm.

Kód PTAČBUDKKLSÝ2
Dostupnost Není skladem
Cena bez DPH 312,90 Kč / ks
Cena s DPH 378,61 Kč / ks
Varianta neexistuje
Metráž musí být menší nebo rovna
Počet ks

Tato stavebnice je velmi jednoduchá ke složení.

Kdy budku vyvěsit

K vyvěšení se nejlépe hodí podzim, aby budka stihla před jarním osídlením vyčichnout a splynout s prostředím. Někteří ptáci už totiž právě na podzim hledají příhodné místo pro jarní zahnízdění. Ale ani vyvěšením budky v předjaří nic nepokazíte. Dáte tím možnost zahnízdit ptákům, na které už žádné místo nezbylo. Některé druhy také krom hnízdění používají budku k přespávání, takže se dá říct, že vyvěšení je vlastně možné v průběhu celého roku.

Kam budku umístit

Vhodné umístění budky je velmi důležité, zvýší se tím výrazně šance na její obydlení. Obecně je dobré zvolit klidnou lokalitu – lesní mýtinu, zahradu, okolí klidné lesní cesty. Vyhněte se rušné silnici nebo okolí autobusové zastávky. Vhodný je prosvětlený okraj paseky, louky či zahrady, kde hřeje jarní slunce a zároveň příliš nefouká. Vletový otvor budky je dobré natočit tak, aby byl chráněn proti převládajícím větrům (vanou většinou od severu), ale pokud okolní stromy chrání budku před větry, natočte její otvor libovolně tak, aby ptáci z budky dobře viděli a měli přehled co se venku děje.
Před vletovým otvorem by neměla být žádná větev. Predátoři jako kočka nebo kuna si na ně totiž rádi sedají a číhají na rodiče neustále pendlujícího za potravou. Ze stejného důvodu není součástí budky přední bidýlko. Na listnatých stromech je vhodné budku umístit do rozsochy větví ve tvaru „Y“. Upevňovací trámek zapřete zezadu za větve tak, aby i dno budky bylo zaklíněno. Budka může být mírně šikmo, ale nesmí do ní nikdy pršet a nesmí se pohupovat ve větru. Trámek můžete přibít hřebíky s velkou hlavou (stromu to výrazně neublíží) nebo přivázat pevným provázkem atd. Budku umístěte 2 – 6 metrů vysoko. Buďte přitom opatrní, vezměte si na pomoc žebřík a rodiče.

Barva Smrk
Rozměr balení 715mm x 670mm x 340mm

Na to, jakým způsobem zpracováváme vaše osobní údaje se můžete podívat zde

Volejte ihned

728 058 069

PO-PÁ: 7:00 - 16:00
SO: 8:00 - 11:00

Napište nám

Prodejna Ostrava

MARUŠÍK HOLZ s.r.o.
K Turkovu 3286/3
Ostrava - Martinov

Kontakt

Marušík HOLZ sro