Obkladový profil SSS 26 x 92 mm - THERMOWOOD

SSS 26 x 92 x 3000, 4200 mm - obkladové panely THERMOWOOD. Vnější obkladové panely. Foto pouze ilustrativní. Více

Cena S DPH
137,00 Kč / bm

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
bm
Délka Dostupnost Cena  Množství
Obkladový profil SSS 26 x 92 mm - THERMOWOOD 3000 mm Do týdne 137 Kč
Obkladový profil SSS 26 x 92 mm - THERMOWOOD 4200 mm Do týdne 137 Kč

Tolerance délky v mm: -10 mm / + 30 mm

Spotřeba na čistý m2 – složený stav: 10,9 běžných metrů

Spotřeba počítána pro ideální montáž = profily v zákrytu, tj. na celou výšku 92 mm.

Výrobce: Oy Lunawood Ltd, Asemantie 52, Iisalmi, Finsko

Vstupní surovina: Borovice lesní (Pinus sylvestris), původ Finsko, certifikace PEFC

Kvalita: „ThermoWood® - kvalita A“ - viz. Standardy kvality a Technický list

Teplota zpracování: Thermo – D (durability – odolnost) – teplota 212°C ± 3°C

Třída biologické odolnosti: Třída 2 (velmi dobrá odolnost)

Tepelně upravené dřevo THERMOWOOD teplotou 212 °C.

Přednosti: Produkty zpracované touto technologií, umožňují úspěšné použití dřevěných materiálů slabší dimenze z tuzemských zdrojů. Námi dodávané a naprosto ekologické produkty z finské borovice THERMOWOOD jsou vyráběny v závodě Oy Lunawood Ltd. ve městě Iisalmi (střední Finsko). Splňují přísné standardy kvality, které jsou kontrolovány finskou Asociací výrobců THERMOWOOD (zkratka TWA).

Výrobní proces: Vstupní materiál pochází z trvale udržitelných finských lesů (certifikace PEFC). Převážně se jedná o finskou borovici - má mnohem větší hustotu a pevnost. Tepelná úprava pozitivně mění vlastnosti dřeva THERMOWOOD. Tepelně zpracované neboli modifikované dřevo je nový druh materiálu s inovovanou vnitřní strukturou. Tepelné zpracování dřeva THERMOWOOD funguje pouze za pomoci tepla a vodní páry a celý výrobní proces je ekologický. Tepelná úprava ovlivňuje a zlepšuje nejen trvanlivost, ale i další fyzikální a mechanické vlastnosti. THERMOWOOD se vyrábí ve speciálních sušících komorách při teplotním rozmezí 160 – 215 °C.

Vlastnosti: Prodloužená doba životnosti THERMOWOOD staví na úroveň tropických dřevin bez nutnosti likvidace tropických pralesů. Snížení absorpce vlhkosti a perfektní rozměrová stálost během tepelné úpravy je buněčná struktura dřeva THERMOWOOD změněna. Vykazuje mnohem lepší rozměrovou stabilitu než tepelně neupravené dřevo ve stejných klimatických podmínkách. U THERMOWOODu je tepelnou úpravou snížena schopnost absorpce vlhkosti až o 50 %. Výsledkem tepelného procesu je vlhkost 5 – 7 %, přestože se nachází v prostředí s výrazně vyšší vlhkostí. Nedochází tedy u něj k bobtnání a následnému sesychání, které způsobuje u neupraveného dřeva jeho rychlou destrukci vlivem rozvláknění a rozpojení jeho vnitřní struktury. THERMOWOOD je tedy rozměrově a tvarově stabilní v podmínkách běžné proměnlivé vlhkosti. S redukcí všech vnitřních napětí rozměrových a tvarových změn. Těmito změnami je myšleno následné praskání nebo tvarové zakřivení, zkroucení nebo prohnutí.

Dle výsledků studie University of Technology v Helsinkách (tato studie je součástí certifikátu BRE) je prohnutí u materiálu THERMOWOOD sníženo až o 90 %. Tato studie byla jedním z podkladů pro vydání britského certifikátu BRE, ve kterém je stanoveno, že materiál THERMOWOOD je schopen minimální životnosti 30 let. Absence nežádoucích látek u tepelně ošetřeného dřeva THERMOWOOD a jeho biologická odolnost. Při tepelném procesu dochází k odstranění veškeré pryskyřice, vyluhovatelných biologických látek a hlavně k rozkladu celulózy, ligninu a hemicelulózy. Vzhledem k tomu je THERMOWOOD nazýván jako „mrtvé“ dřevo. Díky této skutečnosti dochází ke zlepšení tepelně izolačních vlastností dřeva a také ke snížení tepelné vodivosti dřeva (o zhruba 20 – 25 %). Na slunci nepálí do nohou a může být použito na sedací plochy v saunách a parních lázních.

THERMOWOOD patří do 2. třídy biologické odolnosti (certifikace KOMO), což představuje velice vysokou odolnost vůči hnilobě. Díky naprosté absenci výživných látek je schopen odolávat veškerým dřevokazným škůdcům a houbám.

Ošetření: Atraktivní vzhled tepelně upraveného dřeva THERMOWOOD podle délky a intenzity tepelného ošetření dochází ke změnám jeho barvy. THERMOWOOD získává až tmavě hnědý karamelový odstín, a to v celém svém průřezu. S odstupem životnosti povrch materiálu THERMOWOOD zešedne (získá patinu) a začne drobně praskat. Tomuto přirozenému procesu stárnutí dřeva zabráníte pouze tím, že omezíte působení UV záření a povětrnostních vlivů. Pokud chcete udržet jeho karamelový vzhled, opatřete výrobky z materiálu THERMOWOOD námi doporučenou povrchovou úpravou.

Zvláštní pozornost je potřeba věnovat koncovým plochám (čelům). Aplikace materiálu THERMOWOOD bez povrchové úpravy nesníží nikterak zásadně jeho životnost, avšak není možné garantovat veškeré deklarované vlastnosti materiálu. Vznikání větších než vlásečnicových trhlin a také jeho nestejnoměrné barevné změny. V případě, že přijmete tyto přirozené vlastnosti materiálu, nemusíte jej ošetřovat žádnými ochrannými prostředky. Jeho minimální 30tiletá životnost v exteriéru se tak nijak zásadně nesníží a jedná se pouze o povrchovou změnu. Díky tepelné úpravě v celém průřezu navíc můžete atraktivní vzhled obnovit za pomoci námi dodávaných a vyzkoušených odstraňovačů dřevní šedi (prostředek OWATROL – NET-TROL). Díky změně svých fyzikálních vlastností a vnitřní struktury je materiál THERMOWOOD schopen minimálně 30tileté životnosti bez nutnosti povrchové údržby, což je doloženo certifikátem KOMO nizozemské společnosti SKH a britským certifikátem BRE.

Využití: V důsledku těchto změn je možné jeho bezproblémové použití jak v exteriéru, tak v interiéru a v provozech s vysokou teplotou a extrémní vlhkostí. Univerzální použití materiálu THERMOWOOD je určeno k veškerému použití jak v exteriéru, tak i v extrémně vlhkém interiérovém prostředí. Profily THERMOWOOD se běžně používají na exteriérové obklady a opláštění stěn budov, terasové a bazénové rošty, materiál pro výrobu zahradního nábytku a dále na veškeré exteriérové konstrukce. V interiérech se profily THERMOWOOD využívají jako obklady vnitřních stěn saun, na výrobu saunového nábytku, vybavení a zázemí wellness center, parních lázní a také vnitřních bazénů. Nabízíme Vám skvělé vlastnosti tohoto unikátního tepelně upraveného dřeva z finské borovice, které Vám přináší bezstarostné řešení na celý život.

Parametry
Dle materiálu
Thermowood
Dle tloušťky
24 - 26 mm
Dle využití
Fasádní, venkovní palubky
Dle vzoru
Rhombus
Marušík HOLZ sro

Volejte

728 058 069

PO-PÁ: 7:00 - 16:00
SO: 8:00 - 11:00

Napište nám

Prodejna Ostrava

MARUŠÍK HOLZ s.r.o.
K Turkovu 3286/3
Ostrava - Martinov

Kontakt