Hoblovaný hranol SHP 26 x 140 mm - THERMOWOOD

Hoblovaný hranol SHP 26 x 140 x 3000, 4200 mm - THERMOWOOD. ThermoWood® profily jsou označovány jako SHP. Jsou ze všech čtyř stran hladce hoblované a mají tepelnou úpravu Thermo-D. Více

Cena S DPH
199,00 Kč / bm

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
bm
Délka Dostupnost Cena  Množství
Hoblovaný hranol SHP 26 x 140 mm - THERMOWOOD 3000 mm Do týdne 199 Kč
Hoblovaný hranol SHP 26 x 140 mm - THERMOWOOD 4200 mm Do týdne 199 Kč

Tolerance délky v mm: -10 mm / + 30 mm

Výrobce: Oy Lunawood Ltd, Asemantie 52, Iisalmi, Finsko

Vstupní surovina: Borovice lesní (Pinus sylvestris), původ Finsko, certifikace PEFC

Kvalita: „ThermoWood® - kvalita A“ - viz. Standardy kvality

Teplota zpracování: Thermo – D (durability – odolnost) – teplota 212°C ± 3°C

Třída biologické odolnosti: Třída 2 (velmi dobrá odolnost)

ThermoWood® - tepelně upravené dřevo pro venkovní obklady domůProfily SHP lze používat jako pomocnou konstrukci při montáži vnějších obkladů i teras.

ThermoWood® - tepelně upravené dřevo pro venkovní obklady domůHladce hoblované profily SHP jsou také určeny pro výrobu dřevěného zahradního nábytku.

ThermoWood® - tepelně upravené dřevo pro venkovní obklady domůLze je použít jako lemovací, fasádní obkladové, konstrukční a podpěrné exteriérové prvky.

ThermoWood® - tepelně upravené dřevo pro venkovní obklady domůThermoWood® je voděodolný a rozměrově stabilní materiál pro veškeré venkovní aplikace.

ThermoWood® - tepelně upravené dřevo pro venkovní obklady domůTepelně upravené dřevo má dlouhou životnost bez nutnosti další údržby v průběhu užívání.

ThermoWood® profily jsou označovány jako SHP. Jsou ze všech čtyř stran hladce hoblované a mají tepelnou úpravu Thermo-D.

Profily SHP mají naprosto univerzální použití a lze je použít například na olemování terasových a fasádních obkladů, k výrobě podkladních roštů a laťování exteriérových i interiérových konstrukcí, dále také k výrobě nábytku do interiéru (sauny) a zahradního nábytku nebo jako samostatné exteriérové obklady atd. Za účelem zhotovení nosných konstrukcí, podkladních roštů a laťování pod profily LunaWood doporučujeme používat totožný materiál vzhledem k jeho stejné životnosti a vlastnostem, aby bylo docíleno použití jednoho materiálu pro celý systém.

Profily SHP se vyznačují dobrou konstrukční tuhostí a vzhledem k velkému výběru je vždy možné nalézt v nabídce potřebný profil, který lze také dále upravovat (lepením apod.). Pro náročnější aplikace doporučujeme pro bezproblémové použití vypracování statického výpočtu pro danou konstrukci.

ThermoWood® - tepelně upravené dřevo pro venkovní obklady domůProfily SHP lze používat pro zhotovení interiérových konstrukcí saun a parních lázní.

ThermoWood® - tepelně upravené dřevo pro venkovní obklady domůHladce hoblované profily SHP jsou určeny pro saunové lavice a saunový nábytek.

ThermoWood® - tepelně upravené dřevo pro venkovní obklady domůSaunové profily SHP mají díky tepelné úpravě vylepšené tepelně izolační vlastnosti.

ThermoWood® - tepelně upravené dřevo pro venkovní obklady domůProfily do saun v úpravě Thermo-D mají sníženou tepelnou vodivost (o 20 – 25 %).

ThermoWood® - tepelně upravené dřevo pro venkovní obklady domůTyto profily nepřejímají teplo z okolí, při jejich používání není nutno se obávat přehřátí.

Materiál ThermoWood® má podstatně sníženou tepelnou vodivost (o 20 – 25 %), proto je velice vhodný pro výrobu saunového nábytku a saunového vybavení. Pro tuto výrobu jsou z našeho programu vhodné profily SHP (nejpoužívanějším je SHP 26 x 92 mm).  Jedná se o profily, upravené tepelně ve třídě Thermo – D, které jsou vyloženě určeny pro výrobu saunových lavic a nábytku. Tyto profily nepřejímají teplo z okolí. Při jejich používání není nutné se obávat jejich přehřátí, které způsobuje nepříjemné pocity při kontaktu s nimi. Rovněž nedochází vlivem tepla k uvolňování pryskyřice, která již byla odstraněna v průběhu tepelné úpravy. Profily se působením tepla nedeformují vzhledem k lepší stabilitě získané vlivem změn, probíhajících v materiálu při tepelné úpravě.

 Hladce hoblovaná prkna, hranoly, podpěry a konstrukční prvky tepelně upravené teplotou 212 °C (Thermo-D).

Parametry
Dle materiálu
Thermowood
Dle využití
Sauny
Marušík HOLZ sro

Volejte

728 058 069

PO-PÁ: 7:00 - 16:00
SO: 8:00 - 11:00

Napište nám

Prodejna Ostrava

MARUŠÍK HOLZ s.r.o.
K Turkovu 3286/3
Ostrava - Martinov

Kontakt