HISTORIE FIRMY

Firma MARUŠÍK se zabývá velkoobchodem a maloobchodem stavebního řeziva od roku 2002, ale počátky vzniku této dřevařské firmy sahají do roku 1994. V tomto roce si pan Marušík pronajímá pozemek ve Vratimově, pořizuje první "řezací stroj" a tím zahajuje provoz pily.

V roce 1995 se Pila Marušík stala hlavním dodavatelem stavební firmy RAMSES a o rok později se obě firmy sloučily v jeden podnik. Hlavní činností RAMSES, s.r.o. byly stavby střech, a proto byl při zpracování dřeva kladen maximální důraz na kvalitu produktů. Především na vyloučení napadení hmyzem a postup výroby podle nejpřísnějších dřevařských norem.

V roce 2002 se pan Marušík osamostatnil a na základě zkušeností a praxe s technologickými postupy při výrobě stavebních produktů ze dřeva založil velkoobchod se stavebním řezivem. Během jednoho roku získal certifikace na kvalitu dřeva pro stavební konstrukce a také na kvalitu povrchové impregnace.

DopravaV září 2004 stávající plochy na ulici Provozní v Ostravě - Třebovicích již nestačily pro uspokojování potřeb odběratelů při zvýšených kapacitních dodávkách produktů. Proto došlo k rozšíření firmy a zvýšení možností skladových prostor. Firma MARUŠÍK se přestěhovala na ulici Martinovskou na rozhraní Ostravy - Poruby a Martinova, kde našla lepší zázemí pro uskutečňování svých plánů. V souvislosti s rozšířením firmy přijala také nové zaměstnance a zahájila tak novou etapu v historii firmy.

Firma MARUŠÍK klade důraz na kvalitu prodávaného řeziva jenž je zárukou dobrých konstrukčních vlastností s dlouhodobou trvanlivostí. Na základě bohatých zkušeností s impregnací řeziva se firma rozhodla zkvalitnit své služby a zakoupila nejmodernější impregnační namáčecí linku. Tato linka je zárukou profesionálního ošetření řeziva proti plísním, škůdcům a dřevokazným houbám.

V roce 2005 firma rozšiřuje sortiment zboží o další produkty, které zajistí odběratelům komplexnější odběr stavebního materiálu. Jedná se především o obkladové a podlahové palubky, různé druhy dřevěných lišt v široké nabídce (krycí, rohové, podlahové, parketové, zdobné, atd.), ochranné a lazurovací barvy na dřevo, plovoucí podlahy, OSB desky, různé druhy hřebíků a další výrobky.

V roce 2006 firma plánuje zkvalitnit služby zákazníkům při zajištění rychlé dodávky materiálů pořízením nákladního vozidla DAF, které bude neustále k dispozici pro okamžité zajištění dopravy.

Marušík - prodej řezivaPro rok 2008 jsme provedli větší investice v podobě nákupu dalšího nákladního auta Daf s hydraulickou rukou, nákupu dvou vysokozdvižných vozíků Caterpilar a dodávkového vozidla Citroen Jumper.Tímto se nám velmi zkvalitnilo zázemí firmy a tím i servis pro zákazníky.Veškerá distribuce a obsluha zákazníků se zrychlila k jejich spokojenosti.

Další období v letech 2009 až 2011 jsme se soustředili na navýšení skladových zásob na 1000m3 stavebního řeziva, které je neustále doplňováno. Soustavně nabízíme zákazníkům bohatý výběr sortimentu ve velkém množství. V posledních letech jsme se také soustředili na sortiment sušených hranolů, lišt a prken. I tyto výrobky u nás najdete naskladněné ve větším množství, připravené pro okamžitý odběr.

V tomto roce 2012 jsme se pustili do přestavby prodejny, na které je možno zhlédnout na monitoru i některé realizované stavby z našeho materiálu, sloužící jako předloha pro Váši práci. Spustili jsme také zbrusu nové webové stránky, které přinášejí daleko vice informací a lepší přehled o nabízeném sortimentu.

Pan Marušík se opírá o několikaleté zkušenosti z výroby a impregnace stavebního řeziva a zakládá si na velmi dobré kvalitě prodávaných produktů a k tomu poskytovaných služeb. Jeho hlavním krédem je maximální péče o zákazníka rychlou a akceschopnou dodávkou v co nejširším měřítku.

Firma Marušík je v současné době předním dodavatelem dřevařských výrobků v ostravském kraji.

NABÍDKA SLUŽEB

Mezi základní služby, které naše firma nabízí svým zákazníkům patří individuální přístup a vstřícnost k požadavkům zákazníka. Při plnění zakázek využíváme svého potenciálu v pružnosti a spolehlivosti, při zajištění různých požadavků na materiál ze stran zákazníků.

Jednou ze služeb je řezání hranolů a krovů na míru dle přání zákazníka.

Službou, jenž se může firma pyšnit, je impregnace v nejmodernější namáčecí impregnační lince. Tato linka je zárukou profesionálního ošetření řeziva proti plísním a škůdcům.

V rámci možností, které v blízké době ještě rozšíříme, je řešení při úspoře finančních prostředků spojených s dopravou zakoupeného zboží na místo dodání.

OBCHODNÍ PODMÍNKY

V nabídce a následné dodávce výrobků přistupujeme ke každému zákazníkovi individuálně. To umožňuje uzavřená smlouva již na počátku spolupráce, která ošetřuje smluvní obchodní vztahy mezi oběma stranami.

Tím se otevírá možnost získání určitých výhod stálého zákazníka, jako jsou slevy při větších objeme zakázky nebo slevy u dlouhodobější spolupráce.

Další výhodou je bezhotovostní platba a prodloužená délka splatnosti na základě dohody s majitelem firmy.

A v neposlední řadě je zde také možnost využít dopravu materiálu na místo dodání v rámci ceny za dodané zboží.

FILOZOFIE FIRMY

Častou komunikací s našimi zákazníky a maloobchodními partnery se snažíme poznat jejich požadavky a preference. Na těchto základech chceme stavět naši nabídku služeb a výrobků.

Naši práci vážeme na pojmy jako je spolehlivost - děláme to, co říkáme a vždy dodržíme slovo. Energičnost - smysl pro rychlost, nadšení a odhodlání.

Spokojenost zákazníků chceme také naplňovat správným výběrem dodavatelů a pečlivou kontrolou vstupního materiálu.

Pro naší firmu je každý klient stejně významný a my k němu chováme velkou odpovědnost a ctíme jeho požadavky. Naše filozofie by se dala tak shrnout do prostého rčení: "Náš zákazník, náš pán".

Těšíme se, že i Vám budeme moci dokázat, že naši filozofii skutečně naplňujeme!

Marušík HOLZ sro

Volejte

728 058 069

PO-PÁ: 7:00 - 16:00
SO: 8:00 - 11:00

Napište nám

Prodejna Ostrava

MARUŠÍK HOLZ s.r.o.
K Turkovu 3286/3
Ostrava - Martinov

Kontakt