0 Kč 0

Impregnační přípravky na dřevo

Pro ochranu dřeva proti škůdcům nabízíme impregnační přípravky společnosti Stachema.

Dřevo napadené dřevokazným hmyzem, dřevozbarvujícími a dřevokaznými houbami a plísněmi ztrácí svou pevnost, statické i izolační vlastnosti a mění vzhled. Při větším napadení dochází až k jeho úplné destrukci. Proto doporučujeme širokospektrální řadu přípravků na ochranu dřeva Lignofix®.

Výrobky společnosti STACHEMA mají na trhu již patnáctiletou tradici a byly vyvinuty na základě znalostí vývoje nových účinných látek s ohledem na bezpečnost a nezávadnost při aplikaci a zároveň s ohledem na dosažení maximální účinnosti. 

Dřevo napadené škůdci ztrácí svou pevnost, statické i izolační vlastnosti a mění vzhled. Při větším napadení dochází až k jeho úplné destrukci, proto je duležité klást impregnaci dřeva a ochraně dřeva velký význam.

Tip: Jak ošetřit nové dřevo?

Důkladně odstraňte zbytky kůry a lýka, piliny a jiné nečistoty, aplikujte potřebné množství přípravku Lignofix® tak, aby byl dodržen minimální příjem přípravku na 1 m2 plochy dřeva.

Velmi důležité je dodržet předepsanou koncentraci přípravku a teplotu podkladu od + 5 °C do + 35 °C. Poté nechte přípravek důkladně zaschnout (dle potřeby aplikaci opakujte, až dosáhnete předepsaného minimálního příjmu).

Před aplikací dalších nátěrů (laky, lazury) je doporučena doba zasychání tři dny (platí i pro staré dřevo). Pokud dřevěnou konstrukci nebo prvky musíte opracovat, případně zkracujete, naimpregnujte i dodatečné řezné plochy. Materiály používané ke krytí konstrukcí proti povětrnostním vlivům (fólie, kovové krytiny a jiné) je nutno pokládat až po zaschnutí impregnačních přípravků.

Ošetřené dřevo (například střešní konstrukce) je nutno co nejdříve zakrýt proti vlivům počasí.

Tip: Jak ošetřit již napadené dřevo?

Dřevokazný hmyz

Pokud je dřevo viditelně napadené dřevokazným hmyzem, očistěte jej od nečistot, prachu a starých nátěrů. Aplikační roztok přípravku na ochranu dřeva naneste v potřebném množství na povrch dřeva. Pokud nejde starý nátěr odstranit, aplikujte roztok přípravku do dřeva injektáží.

Dřevokazné houby

V případě viditelného napadení dřeva dřevokaznými houbami (zvláště dřevomorkou domácí), poškozenou část opatrně odstraňte, a to nejméně 0,5 m do jeho zdravé části. Manipulujte s napadeným dřevem opatrně (vkládejte jej do igelitových pytlů apod.), aby nedošlo k dalšímu rozšíření nákazy vzduchem. V místě napadení zkontrolujte i okolní zdivo, zda se tam nenachází podhoubí dřevokazných hub.

Pokud ano, otlučte omítku, vyškrabte spáry, opatrně opalte hořákem a ošetřete přípravkem Lignofix®. 

Plísně

V případě napadení dřeva plísněmi použijte nejprve přípravek Fungispray Super a po zaschnutí ošetřete.

Upozornění

Pokud chcete instalovat podstřešní fólie, parozábrany nebo difúzní membrány ve styku s chemicky impregnovanou konstrukcí, přečtěte si pozorně aplikační návod výrobce fólií. Přípravky Lignofix® nejsou vhodné k ošetření dřeva na výrobu dětského nábytku a hraček a dřeva přicházejícího do styku s pitnou vodou a potravinami. Přípravky na ochranu dřeva používejte bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Seřadit

Volejte ihned

728 058 069

PO-PÁ: 7:00 - 16:00
SO: 8:00 - 11:00

Napište nám

Prodejna Ostrava

MARUŠÍK HOLZ s.r.o.
K Turkovu 3286/3
Ostrava - Martinov

Kontakt

Marušík HOLZ sro