Bohužel, je nám líto, že se celosvětová situace v nedostatku surovin a sečtení několika faktorů,  promítá do vysokých prodejních cen. Nejen že tyto ceny výrazně rostou a to každou hodinou, ale ubývá i dostupnost surovin a vzniká nedostatek výrobků. Výrobci jsou zahlceni objednávkami, ale nejsou schopni udržet stávající výrobu natož ji navýšit. Výhledově se situace bude podle předpokladů ještě zhoršovat a ceny dále navyšovat. Již nyní jsou některé výrobky nedostupné.

Tato situace se výrazně nezlepší ani v nejbližších letech, jde o aktuální celosvětový trend. Ke zlepšení vývoje situace nepřispěla ani kůrovcová kalamita, ve které se těžila kulatina v neskutečném množství a prodávala za nízkou cenu. Nyní již není z čeho brát a musíme si zvykat na reálné ceny dřeva podpořené negativním vývojem ve světě.

Nikoho tato situace netěší, od výrobců přes prodejce a samozřejmě Vás koncové zákazníky. Výrobci a prodejci jsou dle mě na tom nejhůře. Pro nás to může znamenat omezování výroby a prodejů a v neposlední řadě propouštění a uzavírání firem. Jen čas ukáže, kde tento aktuální trend skončí, zda se jedná o souhru faktorů a spekulativní tvoření bublin, nebo bude tento vývoj definitivní.

Pracujeme nepřetržitě na jakýchkoliv dodávkách materiálu, abychom alespoň částečně uspokojili Vaše požadavky. Poslední dny naznačují, že to již není o cenách, ale o dostupnosti materiálu.

Proto se našim zákazníkům za vzniklou situaci jménem celého kolektivu omlouvám, ale bohužel jsou věci, které my neovlivníme.

Všem našim zákazníkům přeji spoustu síly ke zvládnutí této těžké doby,

 s pozdravem a přáním hezkého dne Libor Marušík.

Marušík HOLZ sro

Volejte

728 058 069

PO-PÁ: 7:00 - 16:00
SO: 8:00 - 11:00

Napište nám

Prodejna Ostrava

MARUŠÍK HOLZ s.r.o.
K Turkovu 3286/3
Ostrava - Martinov

Kontakt