I v současné době se stále více vracíme k přírodním materiálům. A tak nad plechovým a plastovým zahradním domkem ještě stále vítězí dřevěný materiál.  Použití kvalitního, řádně vysušeného smrkového dřeva, které je přesně strojově opracované, je při používání domku opravdu znát. Když jej budete vybírat, kromě jeho velikosti, podle toho, k jakému účelu bude sloužit, přeměřte třeba i šířku dveří, zda vám jimi projde vaše zahradní sekačka na trávu.

 Dobře zvažte, jaký bude účel domku, vyhnete se mnoha nepříjemnostem!

-          zvažte, co všechno v něm budete uskladňovat. Jedná se jen o nářadí k zahrádkaření, jako je kolečko, hrábě, lopata a další drobnosti? V tom případě vám stačí menší domek. Pokud v něm ale chcete mít i gril, sekačku, zahradní nábytek nebo jízdní kola, bude potřeba sáhnout po větším. Nejen, aby se do něj vše vešlo, ale aby k uskladněným věcem byl i pohodlný přístup a nemuseli jste pokaždé vše vyndávat. K domku by měl být bezproblémový přístup a domek by neměl v zahradě působit rušivě.

-          ujistěte se, kolik prostoru pro stavbu zahradního domku máte k dispozici. Měl by k němu být dobrý přístup a také by neměl na zahradě působit rušivě. Pokud patříte mezi ty, kteří na zahradě bojují s nedostatkem skladovacího prostoru, a každoročně řešíte problém, kam na zimu uložit zahradní sekačku, gril nebo třeba příslušenství a chemii k bazénu, může být pro vás elegantním řešením pořízení takového zahradního dřevěného domku.

-          předem si zjistěte, zda potřebujete stavební povolení. Pokud plánujete pořízení běžného zahradního domku k úschově zahradního nářadí nebo rekreaci, nebudete stavební povolení ani ohlášení potřebovat. K tomu stačí dodržet podmínky. Zastavěná plocha nesmí být větší než 25 m2 a domek vyšší než 5 m. Vzdálenost domku nebo kůlny od hranice sousedního pozemku musí být nejméně 2 m. Pokud se stavbou sníží plocha pozemku schopného vsakovat dešťovou vodu na méně než polovinu z celkové plochy stavebního pozemku, musíte zažádat o územní souhlas. Jestli se ale i váš zahradní domek obejde bez stavebního povolení si raději ověřte na příslušném stavebním úřadě.

-          je dobré se také zamyslet nad tím, jak budete chtít domek vybavit. Potřebujete osvětlení, podlahu? Plánujete domek používat, i když se setmí?

Nezapomeňte, že každý domek je potřeba postavit na rovný a pevný povrch. Kdyby stál na nerovném nebo sypkém terénu či pouze na trávě, mohlo by se stát, že jej podemele voda.

Je tedy dobré si ještě před nákupem a pořízením zahradního domku dobře promyslet k jakým účelům domek zamýšlíte používat a dle toho si vybrat z široké nabídky zahradních domků, altánů a přístřešků na našem eshopu  https://www.marusik.cz/zahradni-domky. Pokud tedy hledáte kvalitu, širokou nabídku a odborný servis, neváhejte a navštivte naši prodejnu Marušík Holz s.r.o. v Ostravě.

Marušík HOLZ sro

Volejte

728 058 069

PO-PÁ: 7:00 - 16:00
SO: 8:00 - 11:00

Napište nám

Prodejna Ostrava

MARUŠÍK HOLZ s.r.o.
K Turkovu 3286/3
Ostrava - Martinov

Kontakt