Nejprve si přečtěte montážní návod a návod k ošetření a péči o zahradní nábytek a po rozbalení si nábytek pečlivě prohlédněte, zda nedošlo při dopravě k mechanickému poškození či nemá nábytek případnou další vadu. Doporučujeme umístit nábytek pod přístřešek na rovný, stabilní a suchý povrch. Uchráníte tím tak nábytek před neustále se měnícím počasím, které zkracuje životnost dřevěného nábytku. Nábytek nesmí stát trvale ve vodě ani na něm nesmí ležet přes zimu sněhová pokrývka!

První nátěr a další údržba?

Po smontování natřete nábytek olejem dle přiloženého návodu. Nábytek by měl být ošetřován minimálně 2x za rok (na jaře před sezónou a před uskladněním v zimním období).

Další ošetření je dle potřeby. Když povrch nábytku zmatní, dešťová voda zůstávat na povrchu nábytku a kapky se začnou vpíjet do dřeva, je čas na další ošetření.

Uskladnění v zimním období

Pokud není nábytek delší dobu používán (např. v zimním období), očistěte ho, nechte oschnout, uložte v krytých nevytápěných prostorách tak, aby byl zajištěn proud vzduchu (např. v garáži v přístřešku, na půdě či v sklepních prostorách) a přikryjte ho plachtou. Nábytek neomotávejte smršťovací fólií, mohl by pak zplesnivět. Dřevo je přírodní materiál, tudíž se mohou mezi jednotlivými díly vyskytovat barevné rozdíly, které však nejsou důvodem k reklamaci.

Čeho se vyvarovat?

Nábytkové kování nevyžaduje speciální údržbu. Pravidelně však kontrolujte dotažení všech šroubů, jelikož zvýšená vůle ve spojích způsobuje nadměrné namáhání některých dílů a může pak skončit i celkovým poškozením zahradního nábytku. Při montování nábytku si však dávejte pozor i na přílišné přetažení všech spojů.

Ošetřený nábytek může být vystaven venku v letních měsících, avšak nikdy nesmí stát trvale ve vodě, natož aby na něm přes zimu ležela sněhová pokrývka. Nábytek mohou napadnout také plísně a houby. Upozorní Vás na to tmavě šedé až černé skvrny. V tomto případě použijte vhodný čisticí prostředek. Pokud černá místa nezmizí, můžete použít smirkový papír a zbrousit postižená místa, dokud nenarazíte na zdravé dřevo. Pokud je nábytek mořený, natřete ho nejprve vhodným odstínem mořidla a poté ošetřujícím olejem na dřevo.

Počínající vlasové prasklinky lze ještě zachránit příslušným přípravkem. Pokud je neošetříte včas, vzniknou na nábytku hluboké a odlupčivé trhliny a pak je toto poškození již nevratné.

Nezapomeňte ošetřit nábytek všude (např. ze spodní straně stolu, mezi latěmi sedáku a v opěrných částech, ve skrytých rozkládacích částech apod.).

Marušík HOLZ sro

Volejte

728 058 069

PO-PÁ: 7:00 - 16:00
SO: 8:00 - 11:00

Napište nám

Prodejna Ostrava

MARUŠÍK HOLZ s.r.o.
K Turkovu 3286/3
Ostrava - Martinov

Kontakt