0 Kč 0

Aktuální téma: Jaký materiál zvolit pro stavbu terasy?

Již první sluneční paprsky v nás probouzí myšlenky opět něco na naší zahrádce nebo domu vylepšit. Velké množství myšlenek a nápadů směřuje k příjemnému místu pro posezení a grilování. Toto místo by mělo být vždy dokonalé, trávíme zde spoustu času nejen sami, ale i s našimi blízkými. Chceme se nejen kochat, ale také pochlubit před přáteli při různých oslavách. Dokonalý pocit uvolnění a kouzlo přírody navodí právě dřevěná podlaha, zahradní nábytek a zahradní doplňky. Tato kombinace Vám takové místo zcela zharmonizuje a pro všechny se stane kouzelným místem odpočinku a relaxace.

Dřevěná terasa na Vás přenese kouzlo dřeva a navodí ideální pocit ze síly přírody. Každým pohledem a dotykem při posezení u dobré kávy a čtení budete vychutnávat tu uvolněnost. Terasa ze dřeva bude vždy sloužit jako harmonické propojení vašeho domu se zahradou, celkový vzhled se tím jen umocní.

Dřevo je dřevo: Materiálů je mnoho, ale dřevo dodá terase zcela jedinečný vzhled

Žádný materiál na terasu Vám nenahradí jedinečný vzhled tak, jako samotné dřevo. Dřevo je nejen pěkné na pohled, ale na rozdíl od dlažby dřevěná podlaha příliš nepálí ani nestudí a je velmi příjemná při chození na boso. Pokud pro svou terasu zvolíte dřevěnou podlahu, propůjčíte jí zcela jedinečný vzhled. Dřevo v plném rozsahu, tedy s jeho typickou vůní a nedokonalostmi nelze nahradit žádným jiným běžně dostupným materiálem. Kouzlu dřeva podléhá mnoho lidí, dřevo je mocný čaroděj i snad proto, že z něj sálá energie přírody, s kterou je člověk velmi úzce propojen.

I když podlaha vaší terasy či pergoly je neustále vystavována vnějším vlivům a to od slunečních paprsků po déšť a sníh. Stejně tak je zatěžována chůzí, přesouváním nábytku a dalšími aktivitami majitelů. Volba dřevěné podlahy je tak pořád dobrým nápadem, dřevo toho vydrží opravdu hodně. I s ohledem na tyto doléhající faktory, si lze vybrat i tomu odolnější dřevinu. Ceny, mechanické vlastnosti a výdrž jednotlivých dřevin se liší. Lepších výsledků dosahují dřevěné terasové profily, které jsou sušené a opracované tak, že mají protiskluzové a odtokové drážky po obou stranách, viz  např. modřínová terasová prkna z naší nabídky.

V dnešní době máme širokou nabídku dřevin a to včetně modřínu, smrku či borovice, které se skvěle hodí pro stavbu kryté terasy. Pokud Vás lákají i tropické dřeviny, které jsou odolnější vůči povětrnostním vlivům, tak i z těchto je možné terasu postavit.

Thermowood: Bezstarostné řešení na celý život!

Ovšem najdete i takzvaná thermoprkna. Thermowood borovice je jehličnaté tepelně upravené dřevo vhodné pro stavbu terasy. Dřevo je rozměrově stabilní, odolné a zcela ekologické. Během tepelné úpravy je buněčná struktura dřeva ThermoWood změněna tak, že tepelně upravené dřevo vykazuje mnohem lepší rozměrovou stabilitu než tepelně neupravené totožné dřevo ve stejných klimatických podmínkách. Tento jev je způsoben hlavně tím, že je u dřeva tepelnou úpravou snížena schopnost absorpce vlhkosti až o 50 %. Výsledkem tepelného procesu je rovnovážná vlhkost 5 – 7 %, přestože se nachází v prostředí s výrazně vyšší vlhkostí. Nedochází tedy u něj k bobtnání a následnému sesychání, které způsobuje u neupraveného dřeva jeho rychlou destrukci vlivem rozvláknění a rozpojení jeho vnitřní struktury. Materiál ThermoWood je tedy rozměrově a tvarově stabilní v podmínkách běžné proměnlivé vlhkosti s dobrou redukcí všech vnitřních napětí a trvalých i dočasných rozměrových a tvarových změn

Materiál ThermoWood je schopen minimálně 30ti leté životnosti. A i my Vám nabízíme skvělé vlastnosti tohoto unikátního tepelně upraveného dřeva z finské borovice, které Vám přinese bezstarostné řešení na celý život.

Pečlivý výběr, správné ošetření = jistota životnosti

Velmi důležité je správné ošetření dřevěné terasy, takto kvalitně nakonzervované a udržované dřevo vydrží velmi dlouho. Minimálně jednou do roka je potřeba dřevo natřít speciálními přípravky, aby nepodléhalo vlhku, plísním a škůdcům. Na našem eshopu najdete širokou nabídku laků, lazur, přírodních napouštěcích olejů a dalších přípravků. O ošetření konkrétního druhu dřeva je vhodné se poradit s odborníkem. Výrobků je mnoho a my jsme připraveni poradit nejen s výběrem vhodného materiálu pro stavbu terasy, ale i s výběrem vhodného ošetření Vaší terasy.

Dalším důležitým faktorem pro životnost a funkčnost dřevěné podlahy má velký vliv provedení konstrukce a samotná montáž. Dřevo by nemělo mít dlouhodobější nepřetržitý kontakt s vodou, proto je nutné konstrukčně zajistit vzduchovou mezeru a odvodnění. Dřevu nevadí ani voda či sníh, pokud je mu umožněno ze všech stran řádně vyschnout. Takovou dřevěnou podlahu snadno udržujeme zametením nebo spláchnutím „vapkou“. Proto se venkovní dřevěné podlahy pokládají na podkladové hranolky sloužící jako rošt. Je nutné dodržet mezery mezi jednotlivými prkny a pod podlahou zanechat volný prostor. Jen tak lze zaručit dostatečné vyschnutí.

Je potřeba stále myslet na to, že jde o přírodní materiál a je nutné mu věnovat určitou péči. Pokud dřevěnou terasu nijak nebo dlouhodobě neošetříme, získá působením UV záření a povětrnostních vlivů tzv. „šedou patynu“.

Nevíte si rady s výběrem stavebního dřeva pro Váš projekt? Obraťte se na nás, odborníky na prodej dřeva již od roku 2002! Vše skladem a dopravou v rámci Ostravy ZDARMA!

Volejte ihned

728 058 069

PO-PÁ: 7:00 - 16:00
SO: 8:00 - 11:00

Napište nám

Prodejna Ostrava

MARUŠÍK HOLZ s.r.o.
K Turkovu 3286/3
Ostrava - Martinov

Kontakt

Marušík HOLZ sro